BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Sağlık Bilimleri Fakültesi

 

Dekanın Mesajı

Başkent Üniversitesi,  Türkiye’de ilk kez Sağlık Bilimleri Fakültesi kuran üniversitedir. Eğitimde yılların deneyim ve birikimini, dinamik ve başarılı eğitim kadrosuyla pekiştiren Fakültemiz; Beslenme ve Diyetetik, Egzersiz ve Spor Bilimleri, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Odyoloji, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet alanlarında özelleşmiş uzman kadrosuyla eğitim vermeye devam etmektedir.

Sağlık Bilimleri Fakültesinde; öğretim ve akademik faaliyetlerde insan ve sağlık konularına bütüncül ve kesintisiz yaklaşım ilkeleri temel alınmıştır. Fakültenin amacı, sağlık konusunun çok boyutluluğunu kavrayan, 21. yüzyılın sağlık sektöründe bilimsel, teknolojik, sosyal ve ekonomik değişimleri izleyen ve bu değişimleri yönetebilen, uluslararası düzeyde geçerli bilgi ve beceri birikimine sahip mezunlar yetiştirmektir. Bu doğrultuda fakülte bünyesindeki bölümlerin öğretim ve araştırma öncelikleri belirlenmiş, gereksinim duyulan modern öğretim altyapısı ve nitelikli akademisyen kadrosu oluşturulmuştur.

Fakültemizin tüm bölümlerinde,  modern tıp ve sağlık bilimleri alanlarının ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılayabilecek teorik eğitimin yanı sıra,  Türkiye’nin en yaygın sağlık ağlarından birine sahip üniversitemize bağlı 10 adet hastanemiz, Gölbaşı ve Kızılcahamam Patalya Uygulama Otellerimiz, Açkar Süt Ürünleri Fabrikamız, TGA Gastronomi Akademimiz, Çikolata Yapım Atölyemiz ve PER Tarım Kuruluşumuz ile fakülte öğrencilerimize etkin şekilde uygulama, mesleki eğitim ve staj imkanı sunmaktayız.

Türkiye’de ilk, dünyada marka, teknolojide ileri, sürdürülebilir sağlıkta öncü olma hedefiyle, kuruluşunun ilk gününden bu yana aynı istek ve azimle eğitim vermeye devam eden fakültemizin değerli öğrencileri,

Geleceğin mesleklerinde en iyi eğitimi almak için doğru yerde, emin ellerdesiniz.

Prof. Dr. Hayri Baran YOSMAOĞLU

Dekan V.